טיקטנט כרטיסים: כרטיסי קולנוע, הופעות חיות, מוזיקה, סטנד אפ, פעילויות ילדים ועוד
 
שלום, התחבר לצפייה בארנק הכרטיסים שלך.       לקוח חדש? צור את ארנק הכרטיסים שלך.
לצפיה באתר המותאם למסכי טלפונים חכמים וטאבלטים.
 
  סרטים | מופעים | פנאי | חיפוש
מס' כרטיסים
  » לשינוי פרטי ההזמנה הנוכחית

  » להתחלת הזמנה חדשה
 
 
 
 
 
 
 
     
  הגנן המסור The Constant Gardener  
     
 
     
    אודות | רשימת משתתפים    
     
     
    צולם בארה"ב/אנגליה (2005)
אורך הסרט: 129 דקות
שפה: אנגלית (תרגום לעברית)
קטגוריה: מתח

דירוג הגולשים:

   
     
     
     
    תמונה    
     
     
   
     
     
     
    תקציר
   
     
     
    "ההזדמנות לעשות משהו על תעשיית התרופות הייתה רק אחד משלושה אלמנטים שגרמו לי לרצות לביים את 'הגנן המסור'", אומר הבמאי פרננדו מיירלס. "אלמנט שני היה ההזדמנות לצלם בקניה. והשלישי קשור בסיפור האהבה המקורי הזה: איש שנישא לאישה ורק אחרי שהיא מתה הוא באמת מתאהב בה ויוצא לחפש אחריה. זה סיפור מקסים עם נגיעות אקזיסטנציאליות".

"בשבילי, הרומן הזה הוא רטרוספקטיבי" ממשיך רייף פיינס. "יש שני חלקים שווים בסרט. מצד אחד, זהו מותחן פוליטי על תאגידים מרושעים, פשעים ומניפולציות. מצד שני, הסרט הוא על מערכת היחסים בין ג'סטין לטסה קווייל. המסע של ג'סטין עוקב לא רק אחרי מה שטסה חקרה. ג'סטין משחק גם בלש שעוקב אחרי מערכת היחסים שהייתה להם. האיש מגלה ומעריך מחדש את מערכת היחסים שלו עם אשתו. זה חלק נפלא, כי הוא הופך מאיש נחמד ומאופק למישהו שנאלץ להתעמת עם אמיתות לא פשוטות על העולם..."

רייצ'ל ווייז, שמגלמת את אשתו האקטיביסטית של ג'סטין, מוסיפה, "סיפור האהבה והמותחן הפוליטי לגמרי משולבים – האחד לא קורה בלעדי השני, וזו הגדולה בספר של לה-קארה ובעיבוד של התסריטאי קיין. בגלל אהבתו של ג'סטין לטסה, הוא יוצא למסע של גילוי שמוביל אותו למקומות חדשים של ידיעה עצמית, אבל הוא גם מגלה סקנדל פוליטי עצום".

"במבט ראשון, ג'סטין נראה מאוד פסיבי" אומר מיירלס. "הוא ג'נטלמן בריטי, דיפלומט מנומס שחי על-פי קוד. הוא לא לגמרי יודע מה עושה טסה; לפעמים הוא רוצה להתערב, אבל הוא לא עושה כלום, לא בגלל שהוא חלש אלא בגלל שיש לו הסכם איתה, והוא חי גם לפי הקוד הזה. כולנו היינו מעוניינים להבין למה טסה הייתה מעוניינת בג'סטין. היא צריכה עוגן וג'סטין שומר על שפיותה. הוא כל כך בשליטה, והיא כל כך מלאת-תשוקה".

"ג'סטין מלא תשוקה – לגינה שלו" מעיר פיינס. "יש איזה רוגע פנימי בגננים - הרגישות לראות משהו חי צומח ולדאוג שדברים ישגשגו ויפרחו. בשבילי זה היה המפתח לג'סטין. למה הוא מתחתן עם אישה דעתנית ומלאת תשוקה כמו טסה? אני חושב שהם נמשכו אחד לשני בגלל שהפכים מתחברים".

הדמות של טסה מבוססת על מקרה אמיתי. ג'ון לה-קארה הקדיש את "הגנן המסור" לאקטיביסטית נלהבת ועובדת בהתנדבות בשם איבט פיירפאולי. כחלק מההקדשה הקולנועית, הוא מתאר אותה בכתוביות בסוף כמי ש"חייה ומתה בגלל שהיה לה אכפת". ב-1999, בגיל 60, מתה פיירפאולי עם עוד שני עובדים

"הגנן המסור" הוא מותחן רומנטי בינלאומי, המבוסס על רב המכר של ג'ון לה קארה ובבימויו של פרננדו מיירלס, שהיה מועמד לאוסקר על סרטו "עיר האלוהים".

סרטו החדש של מיירלס הוא יצירה סוחפת שבמרכזה מסעו של איש אחד לגילוי האמת מאחורי מותה המסתורי של אשתו כשברקע נחשפת מזימה בינלאומית בעלת השלכות הרות גורל.
בשדה נטוש מתגלה גופתה של טסה (רייצ'ל ווייז), שנרצחה באכזריות. כל הראיות מובילות לכך שהרצח בוצע על רקע אישי. המשטרה מניחה כי בעלה האדיש והמרוחק של טסה, ג'סטין (רייף פיינס), ישאיר להם את ענייני החקירה, אולם הם לא יכולים היו לטעות יותר. כשהוא רדוף רגשות חרטה ומזועזע מהשמועות אודות בוגדנותה של אשתו המנוחה, מפתיע ג'סטין את כולם ויוצא למסע עולמי החושף שקרים והכחשות. הודות לנגישותו לסודות דיפלומטיים, הוא יסכן את חייו כדי לחשוף את האמת הקשה - קונספירציה אימתנית, יותר מאשר יוכל לדמיין אי פעם.

רייף פיינס (שהיה כבר מועמד פעמיים לאוסקר על "הפצוע האנגלי" ו"רשימת שינדלר") באחת ההופעות המרגשות של השנה ורייצ'ל ווייז בהופעה כובשת ומדויקת, משחקים בסרט שצולם בברלין, לונדון, ניירובי ואתרים אחרים בקניה. "הזיווג בין רייף פיינס לפרננדו מיירלס חכם...סרט של ניואנסים ועוצמה, משוחק נפלא ושמרתק לצפות בו" (TIME)

"הגנן המסור" הוא פרי שיתוף פעולה של כשרונות רבים בקולנוע העולמי, והוא משלב מתח, ביקורת חברתית וסיפור אהבה קורע לב ומבקש לשנות, ולו במעט, את פני העולם.
   
     
     

תמונות נוספות

ימינה
שמאלה


עמוד הבית | בתי קולנוע | סרטים | טריילרים | ארכיון הסרטים | מופעים | הופעות חיות | אטרקציות | ספא גוף ונפש
תקנון טיקטנט כרטיסים | הוסף למועדפים | מי אנחנו? | שירות לקוחות | שותפים עסקיים

RSS